HTML

FLYVIKWORLD

A film elsősorban szórakoztasson, vizsgáztassa az agyat, de minden pillanatban azzal az egyértelmű szabályhoz ragaszkodva, hogy a néző elégedetten álljon fel a székből a megtekintés után. A cikkekben szereplő előzetesek, zenei aláfestések, melyek nem a szerző szellemi terméke és a filmplakátok jogtulajdonosai az eredeti forgalmazók, gyártók, míg az oldalon megtalálható írások és dalok szerzői jogai a cikk írójának tulajdonában vannak.

Friss topikok

  • kola18: Köszönöm a figyelem felhívást. Nekem nagyon tetszett a film, annak ellenére, hogy tényleg sok mind... (2013.09.16. 01:11) Emperor (2012)
  • kibord: Gratulálok! :) (2012.04.06. 17:13) Blogok között...
  • kibord: Te szegény :( Írtam mailt. (2012.03.22. 16:40) Szívügy (2012)
  • Speeh: Kibord: köszi! Vagyok most már. :-) (2012.03.14. 10:50) Hugo (2011)
  • terasz9: Tesó, nekem az tetszett ebben a filmben, hogy egyik szereplő sem eredendően jó vagy rossz. A másf... (2012.01.16. 17:40) Rise of the Planet of the Apes (2011)

GAMEZ

Shrek Forever After

Speeh 2010.06.02. 09:06

Elérkeztünk hát az utolsó fejezethez az Ogre Saga-ban. Legalábbis ezt állítják az alkotók és teljesen egyet kell értenem velük. Amiért ezt a világot szeretjük/szerettük az a különböző filmek, helyzetek kifigurázása volt egy teljesen hétköznapi problémával nyakon öntve: szerelem, házasság, gyerek és felelősségvállalás. Mindezt nagyon jól eltalált humorral, karakterekkel egészen a négy és feledik, (volt egy karácsonyi különrész is!) egyben befejező részig. Itt tudniillik már nincs helye a paródiáknak, hanem egy olyan jelenséggel találjuk szembe magunkat, amire talán nem is gondoltunk volna: A Shrek széria megtalálta a saját humorát. A szereplők, a történet alakulásával már magukat figurázzák ki, nincsenek áthallások más alkotásokból, (műfajokból igen) egy egészen külön világ alakult ki a négy és feledik résszel.
A történet is egészen egyszerű: kapuzárási pánik jelentkezik Shreknél, aki rájön, jobb volt, amikor még kőrözött, félelmetes Ogre volt, nem pedig példás családapa és férj. Egy napra még igazi ragadozó akar lenni, de ennek bizony megvan az ára. Nem árultam el sokat, de ha mégis, hát üsse kő, mert a filmben nem is ez a lényeg, hanem a humor és a két mellékszereplő: Puss in Boots és Donkey. Ha ők nem lennének egyszer sem nevettem volna fel. Igaz, ez az előző három részre is kivetíthető, de ezt a másfél órát ők mentik meg. Ami a harmadik epizódból kimaradt számomra, az itt visszajött: hangosan röhögtem. Mindenkinek azt ajánlom, hogy eredeti nyelven nézze meg, mert Antonio Banderas spanyol akcentusa és Eddie Murphy zseniális hadarásai nem tudom mennyire lesznek átörökíthetőek az egyébként jó színvonalú magyar szinkronba. (Más kérdés, hogy Selmeczi Roland hiánya bizonyosan érezhető lesz majd Csizmás Kandúr esetében.)
A film talán egy kicsit még inkább a felnőtteknek szól, de ez ne szegje kedvét a 12-16 éves korosztálynak, mert számukra is tartogat érthető helyzeteket, viszont a kisgyerekek nem nagyon fognak tudni mit kezdeni ezzel a résszel.
Egy szép lezárása egy korszakalkotó (ki mer vitatkozni?) szériának, amely sok örömöt, nevetést, beszédtémát és brand-et teremtett. Nálam 6/10. Viv' La Resistance!

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://flyvikworld.blog.hu/api/trackback/id/tr932050033

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása