HTML

FLYVIKWORLD

A film elsősorban szórakoztasson, vizsgáztassa az agyat, de minden pillanatban azzal az egyértelmű szabályhoz ragaszkodva, hogy a néző elégedetten álljon fel a székből a megtekintés után. A cikkekben szereplő előzetesek, zenei aláfestések, melyek nem a szerző szellemi terméke és a filmplakátok jogtulajdonosai az eredeti forgalmazók, gyártók, míg az oldalon megtalálható írások és dalok szerzői jogai a cikk írójának tulajdonában vannak.

Friss topikok

  • kola18: Köszönöm a figyelem felhívást. Nekem nagyon tetszett a film, annak ellenére, hogy tényleg sok mind... (2013.09.16. 01:11) Emperor (2012)
  • kibord: Gratulálok! :) (2012.04.06. 17:13) Blogok között...
  • kibord: Te szegény :( Írtam mailt. (2012.03.22. 16:40) Szívügy (2012)
  • Speeh: Kibord: köszi! Vagyok most már. :-) (2012.03.14. 10:50) Hugo (2011)
  • terasz9: Tesó, nekem az tetszett ebben a filmben, hogy egyik szereplő sem eredendően jó vagy rossz. A másf... (2012.01.16. 17:40) Rise of the Planet of the Apes (2011)

GAMEZ

Lie to me (TV series)

Speeh 2010.09.15. 09:15

Említettem már ezt a sorozatot régebben, de akkor csak szőr mentén foglalkoztam vele. Most viszont elérkezettnek találtam az időt, hogy bővebben is írjak róla. A széria egy olyan csoportról szól, amelyik a hazugságokat vizsgálja, de nem egy egyszerű poligráf segítségével, hanem az emberi arc mikrorezgéseit tanulmányozva. Ennek a csapatnak a vezetője Lightman professzor, akinél sohasem lehet tudni, hogy mikor hazudik és mikor mond igazat.
Az egyik legfontosabb tényező, ami miatt bárki is kacárkodna a sorozat megtekintésével, az a tény, hogy az egyik producer az a Brian Grazer, aki a 24 felett is bábáskodott és a főszereplő pedig Tim Roth, aki ugyan az utóbbi időben eltűnt a mozivásznakról, de előtte olyan filmekben játszott, mint a Resevoir Dogs, Pulp Fiction vagy a Rosencrantz and Guildenstern are dead. A legfőbb erénye a már harmadik évadát is elérő szériának, hogy minden epizód nagyon pörgős, egyáltalán nem hagy egyetlen percet sem kárba veszni, minden pillanatban újabb információkkal szór meg minket, amelyek fontosak a következő csavarhoz, fordulathoz, amelyek szép számmal szerepelnek minden egyes epizódban. Nagyon ügyes arányérzékkel adagolja Samuel Baum, az ötletgazda a különböző, állandó karakterek magánéletére vonatkozó szálak bemutatását. Van, hogy elvarratlanul hagy néhányat, hogy jó időben, pár résszel később, visszahozza azt. A szereplők, legyenek akár szimpatikusak vagy nem, egyáltalán nem abszolút jók vagy rosszak, árnyaltak, problémákkal, rossz döntésekkel, néha bizony ocsmány húzásokkal. Érdekes és egyben hasznos információkkal szolgál az emberi kapcsolatok terén itt a való világban is. Vannak persze olyan elemek, amelyeket nem tudunk hasznosítani, de megfigyelhetünk olyan majd minden epizódban bemutatott jeleket, amelyeket mi, laikusok is használhatunk. Ami Atkinson pszichológiájában leírva szerepel, az itt a képernyőn megjelenik. Habár a magyar szinkronra nem lehet panaszunk, hiszen a legjobb magyar színészek kölcsönzik a hangjukat a szereplőknek, mégis az angol, eredeti verziót ajánlom, mert Tim Roth igazi birt akkcentusa kihagyhatatlan, ahogy Kelli Williams bársonyos hangja is kellemesenen ellensúlyozza azt.
Mindenkinek ajánlom, aki szereti az igazán jó sorozatokat, amelyek adnak is, valami pluszt, nemcsak elvesznek az időnkből. Nálam (eddig - hiszen még nem láttam minden részt) 9/10 és ez az igazság. Most hazudok Dr. Lightman vagy nem? Csak az arcomat figyelje!
 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://flyvikworld.blog.hu/api/trackback/id/tr732297452

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása