HTML

FLYVIKWORLD

A film elsősorban szórakoztasson, vizsgáztassa az agyat, de minden pillanatban azzal az egyértelmű szabályhoz ragaszkodva, hogy a néző elégedetten álljon fel a székből a megtekintés után. A cikkekben szereplő előzetesek, zenei aláfestések, melyek nem a szerző szellemi terméke és a filmplakátok jogtulajdonosai az eredeti forgalmazók, gyártók, míg az oldalon megtalálható írások és dalok szerzői jogai a cikk írójának tulajdonában vannak.

Friss topikok

  • kola18: Köszönöm a figyelem felhívást. Nekem nagyon tetszett a film, annak ellenére, hogy tényleg sok mind... (2013.09.16. 01:11) Emperor (2012)
  • kibord: Gratulálok! :) (2012.04.06. 17:13) Blogok között...
  • kibord: Te szegény :( Írtam mailt. (2012.03.22. 16:40) Szívügy (2012)
  • Speeh: Kibord: köszi! Vagyok most már. :-) (2012.03.14. 10:50) Hugo (2011)
  • terasz9: Tesó, nekem az tetszett ebben a filmben, hogy egyik szereplő sem eredendően jó vagy rossz. A másf... (2012.01.16. 17:40) Rise of the Planet of the Apes (2011)

GAMEZ

The Road

Speeh 2010.05.13. 18:23

Nem azért nem írtam még róla, mert nem láttam, hanem azért, mert egy olyan filmnek tűnt, amelyre oda kell figyelni és meg kell emészteni. A megtekintése után elfogott egy érzés, ami nem engedett el azóta sem, ha rágondolok: alvás. Lehet, hogy a posztapokaliptikus dráma műfaja jó ötlet valaki szerint, de engem nem győzött meg arról, hogy sok ilyen filmet kellene forgatni. Nem kellemes érzés a vászon előtt bólogtani, miszerint: igen, ez lehet a jövőnk.  A film nem szól majdnemhogy másról mint egy apa megy a fiával a part felé, mert ott jobb lesz. Néha történik ez meg az, de alapvetően semmi. Ezt persze mind lassan. Amikor először pillantottam rá az órára, abban a reményben, hogy mindjárt vége, csalódott lettem. Még csak 20 perc telt el. Na, de itt jön el a pillanat, hogy leírjam: a film hatással van az emberre. Először tényleg rossznak, unlamasnak gondolod, aztán másnap elmész zuhanyozni, reggelizel, fogat mosol, munkába mész, este az ágyadba fekszel. Miután a napi rutinoddal végeztél rájössz: a filmben ezek a dolgok eltűntek. Nem adatik meg az embereknek. Nyomor, közöny, túlélés, nem törődömség, az emberség totális elvesztése. Az állandó szürke szűrőzés (kivéve a flashback-ekben), a lassú zene (Nick Cave és Warren Ellis is dolgozott rajta) egyre nyomasztóbb hangulatot okoztak nekem. Ez a film sem DVD-n, sem a moziban nem élvezhető, hanem elgondolkodtató. Nem azért készült, hogy szórakoztasson, hanem azért, mert gondolkodásra akar késztetni. A fiú könnyebben veszi az akadályokat, mint az apja, aminek az oka, hogy ő nem tudja, mit is veszített el, ő ebbe a világba született. Az apa személyén keresztül érezzük, látjuk azt, hogy mennyire nehéz feldolgozni, ha volt valamid, életed és a léttel járó boldogságot veszted el. Ennyire egyhangú és kíméletlen lehet a világvége. Nem is a kiégett, erdők, sivár, színtelen világ az elszomorító, hanem az, hogy megszűnik az emberi összefogás, törődés, odafigyelés. Az önző, egyéni érdekek törnek utat, ahelyett, hogy az összefogás győzedelmeskedne. Félelmetes és fájó a gondolat, hogy ilyenek leszünk vagy már vagyunk is. Egy játékfilmbe oltott pszeudó dokumentumfilmet néztem meg. Nem a kedvencem, mert hihető, hiteles és a világ mostani állása szerint elképzelhető. Nálam 8/10. (Nem egy könnyű, szájbarágós, akciódús film, de egyszer meg kell néznie mindenkinek és várni kell, amíg feldolgozod.) 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://flyvikworld.blog.hu/api/trackback/id/2000738

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

süti beállítások módosítása