HTML

FLYVIKWORLD

A film elsősorban szórakoztasson, vizsgáztassa az agyat, de minden pillanatban azzal az egyértelmű szabályhoz ragaszkodva, hogy a néző elégedetten álljon fel a székből a megtekintés után. A cikkekben szereplő előzetesek, zenei aláfestések, melyek nem a szerző szellemi terméke és a filmplakátok jogtulajdonosai az eredeti forgalmazók, gyártók, míg az oldalon megtalálható írások és dalok szerzői jogai a cikk írójának tulajdonában vannak.

Friss topikok

  • kola18: Köszönöm a figyelem felhívást. Nekem nagyon tetszett a film, annak ellenére, hogy tényleg sok mind... (2013.09.16. 01:11) Emperor (2012)
  • kibord: Gratulálok! :) (2012.04.06. 17:13) Blogok között...
  • kibord: Te szegény :( Írtam mailt. (2012.03.22. 16:40) Szívügy (2012)
  • Speeh: Kibord: köszi! Vagyok most már. :-) (2012.03.14. 10:50) Hugo (2011)
  • terasz9: Tesó, nekem az tetszett ebben a filmben, hogy egyik szereplő sem eredendően jó vagy rossz. A másf... (2012.01.16. 17:40) Rise of the Planet of the Apes (2011)

GAMEZ

Sanctum

Speeh 2011.02.25. 10:05

Klausztrofóbiások figyelem! Ez a film nem nektek szól, így aki nem bírja a szűk helyeket, az bizony nem fogja élvezni ezt a filmet sem, mert egy olyan csapatról szól, akik felfedeznek egy barlangot és bizony, ahogy azt kell, megtörténik a baj, mert egy vihar miatt bezárul a kijárat, így másfelé kell kiutat találniuk. A film 104 percéből olyan 60 a barlangban játszódik, ami dicséretes, ha már barlangos-kijáratot keresős-ide-oda mászkálós-egyre sötétebb helyekre eljutós filmről beszélünk. Aki viszont bírja a természet vs. ember alkotásokat, valamilyen szinten élvezni fogja ezt a kalandot, viszont nem lesz annyira elégedett, ha bizonyos szempontból magas színvonalat vár el. Ami működik: a technikai megoldások, a kamerakezelés, a világítás, a zene, a karakterek (bármennyire is sablonosak). A történet viszont csapnivaló, még akkor is, ha "inspired by a true story". Viszont nézhető és izgulni lehetne bárkiért, aki túléli az első 20 percet a katasztrófa bekövetkezése után, de ez mégsem teljesül. Fontos az a tény is, hogyan viselkednénk ebben az esetben,  mert egy dolog kiderül: ilyen helyzetben bizony a túlélés törvényei lépnek életbe, így aki nem bírja, az megszívja. Ez lehet, hogy nem éppen szimpatikus egyeseknek, viszont az életben maradáshoz nélkülözhetetlen, ha ilyen szituációba keveredik az ember. Ahogy a búvároktatóm mondta: "Igen, a búvárkodás életveszélyes sport, ha nem tartod be a szabályokat." Ebben az esetben ugyan ez nem feltétlenül igaz, mert mindenki profi a barlangászást illetően (egy kivétellel), de a feszültség  növekedésével együtt bizony-bizony elszabadulnak az indulatok, emberek vagyunk, így elkerülhetetlen.
James Cameron, mint executive producer most sem a drámaiság vagy színészkezelés miatt vállalta el ennek a projekt felett a bábáskodást, hanem azért, hogy az újabb technikákat tesztelhesse, talán azért, hogy az Avatar folytatásaiban (?) már ezeket használja. Ahogy fentebb már említettem, a film technikai részével nincs baj, sőt, meggyőző. A gondok akkor kezdődnek, amikor valamiféle drámai vonalat és történetet akarnak kihozni belőle. A színészek pocsék alakítást nyújtanak, mindenki túljátssza a szerepét, nincs egy olyan karakter, akivel szívesen azonosulunk, alapvetően azt kívánjuk, hogy mindenki maradjon csak a barlang fogságában. Ez baj, mert bizony így a film elvész majd a süllyesztőben.
Nálam 5/10, pedig ígéretes próbálkozásnak indult (lásd trailer lent), de kihunyt  a remény lángja az első 30 perc után és magával rántott a csalódottság mély útvesztője.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://flyvikworld.blog.hu/api/trackback/id/tr262689317

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása